Katalog produktů

Přihlášení uživatele


Průvodce pro prodejce Registrace prodejců

Prodej na serveru

KreativniGalerie.cz

Průvodce prodejem

Registrace

Registrace a vkládání výrobků je zcela zdarma

Máte-li zájem prodávat na našem serveru vaše originální výrobky, výtvarný materiál, kurzy, atd., zaregistrujte se prosím kliknutím na políčko – Zaregistrovat se. Jako typ registrace si vyberte kolonku – Registrace prodejců – Přihlašovací údaje. Zvolte si své uživatelské jméno a heslo. Prostřednictvím tohoto hesla se budete vždy přihlašovat. Vyplňte registrační formulář s registračními údaji a odešlete jej. Registrace prodejce umožňuje současně prodej i nákup.

Registrace bude automaticky potvrzena prostřednictvím autentizačního e-mailu.

Registrovaní uživatelé se zavazují osobní údaje v tomto formuláři v případě změny ihned aktualizovat.

Editace (změna vložených údajů) – provedete na – „Prodejce“ – „Uživatelský profil“ – „editovat profil“- editace profilu uživatele – na této stránce můžete ihned aktualizovat veškeré vložené údaje včetně úvodního textu na profilové stránce. O řádek níže „zobrazit profil“ máte okamžitý přístup na vaši profilovou stránku.

Při registraci je potřeba si přečíst a odsouhlasit – Pravidla a podmínky užívání pro obchodování na serveru kreativnigale­rie.cz

Přihlášení – kliknete na políčko „Přihlásit se“ (vpravo nahoře) nebo použijete okénko „Přihlášení uživatele“ (vlevo), vyplníte svoje uživatelské jméno a heslo

Uživatelské jméno – pod tímto jménem vystupujete na serveru kreativnigalerie.cz (toto jméno není povoleno měnit)

Jazyková komunikace – CZ.

Avatar – vložte obrázek, který se zobrazí na Vaší profilové stránce spolu s uživatelským jmé­nem

Platební systémy – vyplníte číslo účtu, popř. PayPal email

Text na profilové stránce – úvodní text – zde napište stručný text o sobě a své tvorbě charakterizující styl vaší galerie, používané výtvarné a výrobní techniky, materiály, vše podstatné co chcete o sobě zákazníkovi sdělit. Vkládáte sem obchodní informace pro zákazníky (možnosti platby, záruka, přeprava,…). Je zakázáno na toto místo vkládat obsah (osobní údaje, telefonní čísla, adresy, odkazy na webové stánky, apod.), který nabádá k obcházení serveru kreativnigale­rie.cz.

Vložíte text na profilové stránce a popis zboží.

Vkládání zboží – zboží můžete začít vkládat, okamžitě po potvrzení vaší registrace, jednoduchým způsobem v sekci – „Prodejce“ – „Moje zboží“ – „přidat zboží“ – „Nový výrobek“ a vyplníte:

Základní údaje

Název – název výrobku

Počet (ks) – množství zboží na skladě

Cena (Kč) – uvádíte cenu za kus v Kč vč. DPH (vaši koncovou cenu), bez poštovného

Poštovné (ČR) – cena poštovného a balného pro daný výrobek pro ČR

Zadejte cenu poštovného, výše poštovného se liší podle velikosti, váhy, druhu balení (bublinková obálka, balík, …). Máte možnost zvolit si u každého výrobku individuálně.

Popis – detailní popis výrobku, použitého materiálu, velikost (zejména u oblečení).

Velikost – údaj o přesné velikosti výrobku – výška, délka, šířka, průměr, obvod, velikost průramků, konfekční velikost, atd., zvláště u oděvů je nutno tomuto bodu věnovat zvýšenou pozornost (možno vložit zjednodušený nákres s přesnými mírami, aby si je zákazník mohl porovnat)

Materiál – popis materiálu a návod k jeho údržbě

Zařazení – vyberte kategorii a podkategorii, která odpovídá výrobku (pokud nabízené kategorie nejsou dostatečné, požádejte administraci o vytvoření nové, pokusíme se vám vyhovět)

Barva – snažte se přesně popsat a zařadit barvu a odstín výrobku. Foto musí odpovídat skutečné barevnosti.

Klíčová slova – styl, výtvarná technika, materiál, ostatní

Foto – vložte fotografie výrobku – maximální počet je 7 fotografií. Doporučujeme fotit výrobek ze všech stran, aby měl zákazník dokonalou představu o nabízeném zboží. Vhodné je fotit výrobek na bílém pozadí a co nejdetailněji. Fotografie musí věrně zobrazovat nabízený výrobek, nesmí nijak zkreslovat barvu, strukturu materiálu, velikost, atd. Musí se jednat výhradně o vaše autorské fotografie. Nesmíte používat převzaté fotografie z knih, časopisů, atd.

Doprava – typ přepravy – Česká pošta, kurýr,… – zvolte způsob, který nejlépe odpovídá danému zboží (velikosti, váze, atd.) a požadované rychlosti přepravy.

Možnosti platby – zde oznamujete vámi používaný způsob, jakým přijímáte platby za své zboží, předem na účet – bankovní převod, systém PAYPAL

Platba za zboží probíhá výhradně mezi stranami kupující – prodávající.

Prohlášení o evidenci tržeb EET
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Veškerý obchodní kontakt probíhá výhradně mezi nakupujícím a prodávajícím. Veškerá zodpovědnost za platbu a distribuci zboží přechází výhradně na strany kupující – prodávající. Kreativnigalerie.cz nenese žádnou zodpovědnost za realizaci platby ze strany kupujícího, ani za distribuci zboží ze strany prodávajícího.

Objednávky
došlé objednávky se zobrazují v „Moje objednávky zboží“ – „čekající na potvrzení“
odsouhlasené, potvrzené zákazníkem – „nezaplacené objednávky“
zaplacené, dosud neodeslané, odeslané – „zaplacené objednávky“

Galerie prodejce – zde jsou umístěny všechny vaše výrobky

Hodnocení – hodnocení prodejce

Oblíbené – přidáte si vaše oblíbené produkty a prodejce

Fanoušci prodejce – uživatelé, kteří přiřadili vaši galerii mezi své oblíbené

Oblíbené zboží prodejce- výrobky, dle vašeho výběru

Aktivity prodejce – vámi inzerované akce a články na serveru kreativnítechni­ky.cz

Placené služby

Provize za zprostředkování prodeje je 11%, u položek s cenou do 10 Kč/ kus je jednotná provize 1Kč a připočítává se k ceně vloženého výrobku, je účtována prodejci čtvrtletně, pokud její výše překročí 100Kč/měsíc včetně doplňkových služeb. Faktura je zaslána prodejci na jeho emailovou adresu. Každému je tak dostupná k vytištění. Provize jsou splatné do 14-ti dnů od oznámení a to bezhotovostním převodem na účet provozovatele. Průběžný stav provizí máte neustále pod kontrolou ve své galerii na místě „Administrace" – „faktury za provize". Na konci kalendářního roku jsou generovány automaticky všechny provize (i s nižší hodnotou).

Reklamní prostor (doplňkové služby)

Denní nabídka prodejců – je prostor na hlavní straně, kam můžete každý den umisťovat své výrobky. Je to místo, které je viditelné okamžitě po zobrazení titulní stránky. Fotografie vybraných výrobků se zde pravidelně střídají po celých 24 hodin. Je to způsob inzerce, který vám dává možnost upozornit přímo na vaši galerii a výrobky. Můžete si předplatit max. 3 výrobky/ 24 hodin na 4 dny dopředu. V případě, že vystavený výrobek prodáte, máte možnost na jeho místo umístit jiný. Cena za tuto službu je 10 Kč / výrobek / 24 hodin.

Reklamní prostor zdarma

KreativniTechni­ky.cz – zde vám nabízíme možnost vkládání tematických článků (příspěvků), do příslušných kategorií (jsou přímo propojeny na vaši profilovou stránku). Můžete tak přímo inspirovat své zákazníky, upozornit na originální výtvarné techniky, které používáte. Ukázat možnost užití (aranžování) vašich výrobků, dál tak rozvíjet zákazníkovu i svou fantazii. Představit vámi prodávané materiály a pomůcky a ukázat na příkladu jejich praktické užití (techniku, pro kterou jsou určeny). Záleží jen na vás, jak tento prostor využijete. Nabízíme zde několik základních kategorií – výtvarné techniky, dekorace, recepty. Odkazy na tyto příspěvky jsou umístěny přímo na vaší profilové stránce a dostupném banneru. Pokud nabízené kategorie nejsou dostatečné, požádejte administraci o vytvoření nové, pokusíme se vám vyhovět)

Akce – kalendář akcí. Mohou to být kurzy, výstavy, módní přehlídky atd., které pořádáte. Je to váš další reklamní prostor. U každé vložené akce je odkaz na váš profil a naopak, akce se zobrazují přímo na Vašem profilu a reklamním banneru.

kreativnigale­rie.cz/ uživ. jméno – vlastní doména

Reklamní banner – slouží jako odkaz na váš profil, galerii a aktivity na našem serveru

Top prodejci – dvanáct nejúspěšnějších prodejců

Výběr produktů – náhodný, pravidelně se střídající výběr výrobků

Novinky – poslední vložené položky

Komunitní prostor

Uživatelské zprávy – prostor, ve kterém můžete komunikovat pomocí zpráv. Tyto zprávy nejsou propojeny na e – maily, jedná se o vnitřní komunikaci na serveru.

Zprávy se vám zobrazují v „Uživatelské zprávy“. Počet nových zpráv je zobrazen jako „nové zprávy“. Nepřečtené zprávy jsou v „přijaté zprávy“ – nahoře, označeny žlutou barvou. Zprávy jsou evidovány v „přijaté zprávy“ a „odeslané zprávy“.

Diskuse – místo pro Vaše dotazy a názory

KreativniTechni­ky.cz– je současně komunitní a reklamní prostor (zdarma).

Akce – kalendář akcí. Mohou to být kurzy, výstavy, módní přehlídky atd., které pořádáte. Je to váš další reklamní prostor. U každé vložené akce je odkaz na váš profil a naopak, akce se zobrazují přímo na vašem profilu a reklamním banneru.

Kluby – prostor pro založení tematických klubů

Je zakázáno v rámci komunitního prostoru poškozovat či napadat jiné prodejce a nakupující. Uživateli je zakázáno vkládat obsah, který obsahuje osobní nebo kontaktní údaje, které by mohly vést k obcházení serveru kreativnigalerie.cz a uzavírání obchodů mimo kreativnigale­rie.cz. Zejména je zakázáno vkládat do textů, popisků, komentářů, obrázků, diskusí, článků, atd. obsahující kontaktní údaje prodejce (jméno, příjmení, tel. číslo, IČO, internetové odkazy, e-mailové adresy, poštovní adresy atd.). Je zakázáno do obsahu vkládat html značky, skripty, programy apod., ať už se záměrem ovlivnit prodejnost zboží nebo se záměrem poškodit či ohrozit funkčnost serveru kreativnigale­rie.cz. Je zakázáno rozesílat, reklamní nebo obtěžující informace, umisťovat reklamní nebo obtěžující upozornění či hyperodkazy s reklamním charakterem zvláště s odkazem mimo server kreativnigale­rie.cz. Je zakázáno vytvářet aktivity, které by mohly být označeny za nekalou soutěž. Je zakázáno prostřednictvím příspěvků podrývat autoritu provozovatele či svým jednáním jinak vyjadřovat svoji neloajalitu vůči provozovateli a jeho zaměstnancům.